susane_logo

Prenájom svadobnej sály a full service svadobné služby

Facebook
Instagram
  •  Svadby Susane   •  Ovocný stôl: Vytvoríme Vám niečo extra a chutné zároveň!

Ovocný stôl: Vytvoríme Vám niečo extra a chutné zároveň!

Pred niekoľkými rokmi bolo ešte ovocie a jeho prítomnosť na svadbe skôr výnimkou. Obmedzovalo sa na zopár misiek s ovocným šalátom a na ich dne sa nepekne tvorila mláčka šťavy. Prípadne to boli naaranžované banány, jablká, hrozno a v ich strede veselo trčal ananás, ktorý sa bez pokrájania zjesť jednoducho nedal. Ovocný stôl na modernej svadbe však môže vyzerať nádherne, vytvoriť si ho viete aj sami alebo o to požiadajte reštauráciu, svadobnú agentúru či svoju cukrárku.

Vykrajované ovocie

Skutoční majstri dokážu z ovocia vytvoriť hotové umelecké diela. Vykrajované melóny, tvarované ananásy, mištičky z kokosových orechov a mnoho ďalších zaujímavých kombinácií. Prácu „vykrajovačov“ si vopred overte, aby ste neskončili s niečím, čo si v konečnom dôsledku viete vyrobiť sami.

Pokiaľ vaša cateringová spoločnosť vykrajované ovocie nedodáva, poobzerajte sa po takejto službe vo svojom okolí. Väčšina svadobných agentúr má prehľad o rôznych párty dodávateľoch a určite vám kontakt radi sprostredkujú.

Ovocie a čokoládová fontána

Čokoládová fontána je už trošku retro a väčšina hotelov ju kvôli neporiadku, ktorý spôsobuje, neponúka. Pravdou je, že tekutá čokoláda vie narobiť kopec neporiadku. Najmä ak máte na svadbe detičky, môže sa ľahko stať, že čokoládové odtlačky rúk budú na tých najneočakávanejších miestach.

Ak sa pre čokoládovú fontánu predsa len rozhodnete, Svadobná agentúra vám ju  spustí, odporúčame vyrobiť pre hostí rôzne ovocné „ražniči“ (ovocie napichované na špajdli) a ovocné dezerty, na ktoré si tekutú čokoládu nalejú na vrch.

Namiesto čokoládovej fontány si môžete na ovocný stôl vložiť napríklad čokoládové kornútiky alebo rôzne polevy, posýpky a podobne. Hostia si ich môžu naplniť ovocím podľa chuti a vyrobiť si vlastné ovocné menu.

Aranžované ovocie

Ovocné poháriky, ovocie aranžované podľa farieb či druhu, všetko krásne pripravené na etažéroch, malých mištičkách, v pohároch alebo ovocných miskách. Aranžované ovocie na ovocnom stole je dnes najobľúbenejšie.

Nevesty si ho vyberajú pre jednoduchý, no zároveň elegantný vzhľad. A ak je ovocie aj nadávkované na pekne vyzerajúce porcie, jednoducho sa servíruje a hostia s ním nemajú žiadne starosti. Stačí si len vybrať, ktorý košíček, mištička alebo pohár sa im páči najviac.

Sezónnosť

Myslite na to, že tak ako kvietky, aj ovocie má svoju sezónnosť, kedy je najchutnejšie a najkvalitnejšie. Samozrejme, Maruška vám jahody „vybaví“ aj v decembri, ale bude im chýbať ta pravá slnečná chuť.

Ovocný stôl môžete mať aj na zimnej svadbe, no výber ovocia podriaďte aktuálnej sezóne a ako náhradu za letné pochúťky siahnite po orieškoch, prípadne sušenom ovocí.